Instagram
Facebook
Önceki Etkinlik Sonraki

İSMAİL LUMANOVSKI BALKAN BAND
125.00 TL - 75.00 TL / Öğrencilere 25.00 TL indirimlidir

Tarih: 8 Nisan 2023, Cumartesi - Saat: 20:00

MEB Şura Salonu
Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Yenimahalle/Ankara

Etkinlik Tamamlandı!

8 Nisan, Cumartesi
MEB Şura Salonu, 20.00


İsmail Lumanovski Balkan Band

İsmail Lumanovski, klarinet
Sercuk Alimov, trompet
Ramce Alimovski, Bas korno
Djolhan Jusofov, Bariton korno
Elmer Destanovski, Bariton korno
Zaim Sulimanov, tuba
Isa Demirov, perküsyon
Marco Peris, asma davul
Stojchevski Kiril, akordeon

İsmail Lumanovski Balkan Band
Trompet, saksafon ve klarnetten yükselen melodiler ile bas üflemeliler ve davulların sürükleyici ritmleri ilk vuruştan itibaren neşe ve dansa teşvik eden Balkanları'nın güzel ve vurucu brass band müziği festival seyircisi ile buluşuyor.

İsmail Lumanovski kendi adını taşıyan Balkan projesinde üflemeli ve vurmalı Makedonyalı müzisyenlerden oluşan orkestrası ile ilk kez Türkiye’de festivalimizde yer alıyor. 

Sıra dışı klarnetçi İsmail Lumanovski, 1984 yılında Makedonya'da doğdu, dünyanın en iyi sanat okullarından biri olan Juilliard'dan mezun oldu. Onu son yıllarda Türkiye ve dünyada giderek daha popüler hale getiren şey ise bitmek bilmeyen nefesi ile üflediği klarnetini kültürleri birleştirmek için ustalıkla kullanması. Müziğinde doğu-batı sentezini yapmayı başaran Lumanovski'yi diğer klarnetçilerden ayıran tek özelliği bu alanda çok yetenekli olması değil: kendisi aynı zamanda dünyanın dört bir yanında konser vermiş ve pek çok prestijli müzik topluluğuyla aynı sahneyi paylaşmış bir müzisyen!

İsmail Lumanovski'nin aynı sahneyi paylaştığı müzik toplulukları ve müzisyenler arasında Hüsnü Şenlendirici, Zülfü Livaneli,The Berklee Middle Eastern Fusion Ensemble, Die Deutsche Kammerphilharmonie, New Juilliard Ensemble ve Makedonya Filarmoni Orkestrası yer alıyor.

İsmail Lumanovki'nin müziğini Fall of the Moon, Liquid Clarinets ve Love is the Way'in kayıtlarında duymak mümkün olsa da kendisinin günümüzde birlikte aktif müzik yaptığı iki tane grubu var: New York Gypsy All Stars ve The Secret Trio. Her iki grubun da ortak özelliği yetenekli ve farklı ülkelerden gelen sanatçılardan oluşmaları. New York Gypsy All Stars'ın Makedon, Türk, Yunan ezgilerini Amerikan kökeninden çıkmış bir müzikle birleştirmesiden bahsedilirken; The Secret Trio'nun ise caz, rock ve klasik müzik etkisi altında, hiçbir kuralla bağlı kalmaksızın Ortadoğu ve Balkan ezgilerini doğaçlama ile harmanlamasından söz edebiliriz.

Galeri

video cover image Video
İsmail Lumanovski Balkan Band
İsmail Lumanovski Balkan Band
İsmail Lumanovski Balkan Band