Instagram
Facebook
Önceki Etkinlik Sonraki

LA MOV COMPANIA DE DANZA
150.00 TL - 125.00 TL - 100.00 TL / Öğrencilere 25.00 TL indirimlidir

Tarih: 7 Nisan 2023, Cuma - Saat: 20:00

MEB Şura Salonu
Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Yenimahalle/Ankara

Etkinlik Tamamlandı!

7 Nisan, Cuma
MEB Şura Salonu, 20.00


La Mov Compania de Danza
Victor Jimenez, Sanat yönetmeni

Üçlü Bale Gecesi
Koreografi: Victor Jimenes ve Can Arslan

Tempus Fugit
Müzik: Vivaldi, Max Richter ve Jorge Sarnago

Dream Catcher
Müzik: Alva Noto & Ryuichi Sakamoto, Plastikmen


La Voz Eterna
Müzik: Jorge SarnagoLa Mov Compania de Danza
İspanya’nın önemli modern dans topluluklarından biri olan “La Mov Companiza de Danza” 2008 yılında, Víctor Ullate grubu eski dansçısı ve Maurice Bèjart'ın doğrudan öğrencisi olan, Lyon Operası'nın ünlü solist dansçısı Víctor Jiménez'in yönetiminde kurulmuştur. 

Jiménez ile çalışmalarına devam eden grup, deneysel yaklaşımları ve gelişmeye açık disiplinleri ile Itzik Galili, Sharon Fridman, Antonio Ruz ve Kirill Radev gibi çok farklı tarzlardaki koreograflarla çalışmalar yapmaktadır.

12’den fazla geniş formatlı prodüksiyon gerçekleştiren topluluk, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Külkedisi ve IL Travatore gibi klasiklerin yanısıra Rodovalho ve Francisco Lorenzo gibi koreografların daha çağdaş eserlerinin icrası ile de tanınmaktadır.

La Mov, tüm bu gösterilerle Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İtalya, İngiltere veya Almanya'da yturneler yaptı. İspanya'da Oviedo'daki Campoamor Tiyatrosu, Madrid'deki Fernán Gómez Tiyatrosu, Gijón'daki Jovellanos Tiyatrosu, Mahón'daki Ana Tiyatro, Málaga'daki Cervantes Tiyatrosu ve Vigo ve Murcia'daki Oditoryumlar gibi önemli tiyatrolarda dans etti. Ocak 2017'den beri Aragon Hükümeti'nin desteği ile çalışmalarına devam eden topluluk La Mov-Compañía Aragonesa de Danza olarak anılmaktadır.

Galeri

video cover image Video
LaMov Compania de Danza
LaMov Compania de Danza