performer
  •  

SOYOUNG YOON, keman │ÇAĞATAY AKYOL, arp

Tarih: 11 Nisan 2020 Cumartesi - Saat: 20:00

CSO Salonu
Doğanbey Mah. Talatpaşa Blv. 38 Altındağ / Ankara

Etkinlik Tamamlandı!

11 Nisan 2020, CSO, 20:00
Soyoung Yoon, keman │ 
Çağatay Akyol, arp 

L. Shpor

C Minör Sonat keman ve arp için

 

Adagio-Allegro vivace-Andante-Allegro-

V. Williams

Lark  Ascending

* * *

A.Piazzola 

Cafe 1930

 

Bordel 1930

 

Nigth Club

 

Oblivion

3 Folk eser

Nihavet longa-Katibim-Sehnaz longa

 

Sanatçı Soyoung Yoon,  her zaman müziğin hizmetinde olan , titizliği ve son derece disiplinli müzikalitesi ile büyük beğeni toplayan günümüzün en önemli kemancılarındandır.

Yehudi Menuhin (1.lik ödülü), Henryk Wieniawski (1.lik ödülü) ve Indianapolis (gümüş madalya) keman yarışmalarını da içeren büyük yarışmalarda ödül kazanan Soyoung,  bu yüzden meslektaşları arasında saygın bir yere sahiptir. 

Soyoung ve Çek Ulusal Senfonisi, Prag Filarmoni, Bilbao Orkestrası Sinfonikoa, Deutsche Kammerphilharmonie Bremen, NDR Elbphilharmonie Hamburg , Rus Ulusal Orkestrası, Kraliyet Filarmoni dahil olmak üzere pek çok tanınmış ve önemli orkestralarda solist olarak yer almıştır.

2020 baharında Soyoung, Richmond, Virginia'daki Menuhin Yarışması'nda jüri olarak yer alacak ve açılış konserinde çalacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda solo Arp sanatçısı olan Çağatay Akyol ülkemizin son dönem gerek yurt içi gerekse uluslararası alanda adından sıkça söz ettiren müzisyenlerindendir.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda eğitimini tamamlayan Çağatay Akyol, 1991 de Alman Akademisyenler (D.A.A.D.) bursu ile Berlin Muzik Akademisi’nde Mariana Schmidt Kriceberg ve Regina Herving ile çalışarak 1993 yılında üstün dereceyle mezun oldu.

Claudio Abbado, Bernard Haitink, Riccardo Chailly, Peter Eotvos, Michael Gielen, Yakov Kreisberg, James Judd, Giuseppe Sinopoli, Tugan Sokhiev, Daniel Gatti ve Daniel Harding gibi dünyaca ünlü şeflerle çalıştı.

2012 yılında Anadolu enstrümanlarıyla Arp'ı buluşturan ve Türk müzisyen Ferhat Erdem’le birlikte gerçekleştirdikleri ARPANATOLIA’yı kurdu ve bu proje ile bir çok yurt içi ve yurt dışı konserler gerçekleştirdi.

Galeri

Video
Soyoung Yoon Soyoung Yoon
Soyoung Yoon Soyoung Yoon
Soyoung Yoon Soyoung Yoon
Soyoung Yoon Soyoung Yoon
Soyoung Yoon Soyoung Yoon
Çağatay Akyol Çağatay Akyol
Çağatay Akyol Çağatay Akyol
Çağatay Akyol Çağatay Akyol