Instagram
Facebook

SPIN, caz
SALON 300.00 TL - BALKON 200.00 TL

Tarih: 27 Nisan 2024, Cumartesi - Saat: 20:00

MEB Şura Salonu
Gazeteci Yazar Muammer Yaşar Bostancı Cd Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampüsü Yenimahalle/Ankara

Etkinlik Tamamlandı!

Spin


Yahya Dai, tenor ve alto saksofon
Barış Doğukan Yazıcı, trompet
Sıtkı Sırtanadolu, gitar
Jef Giansily, piyano ve tuşlu Çalgılar
Ozan Musluoğlu, kontrbas
Ferit Odman, davul

 

SPIN

Türkiye jazz sahnesini yakından takip edenlerin iyi tanıyacakları 6 müzisyenden oluşan SPIN, 2024 yılına geldiğimizde, bugünkü ana formatında saksofonda Yahya Dai, trumpette Barış Doğukan Yazıcı, gitarda Sıtkı Sırtanadolu, piyanoda Jef Giansily, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Ferit Odman’dan oluşmaktadır. Spin, ismini ünlü piyanist Thelonious Monk’un meşhur bir hareketinden, konserlerinde müzik yükseldiği zamanlarda kalkıp adeta huşu içinde kendi etrafında dönmesinden almıştır.

Temelleri  2000’li yıllarda atılan SPIN, özgün bestelerden oluşan bir müzikal oluşum. 2007 yılında “ILK” adlı albümlerini yayınladılar. Albümde sekiz orijinal parça yer aldı. Her ne kadar grubun beste departmanında ağırlıklı olarak Sıtkı Sırtanadolu’nun çalışmaları yeralsa da, SPIN’in geleneğinde kolektif yaratım grubun müzikal mayasını oluşturmaktadır.  

SPIN' in müziği, cazın çağdaş kanadında yer alan ve günümüz cazının tadlarını taşıyan, New York’tan Avrupa cazına kadar uzanan bir çizgiye sahip.  Grubun bestelerinin çoğunda kuvvetli melodiler öne çıkarken, armonik zemini de doğaçlama için grup üyelerine özgür alanlar açmakta. Dinleyiciyle iletişim kurmak, duyguyu karşı tarafa doğru aktarabilmek grubun ana müzikal misyonunu oluşturmakta.

Galeri

SPIN