24 Nisan 2019, Çarşamba,
CSO, 20:00

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu

 

Burak Onur Erdem, şef

Christian Drengk, org
Egmont Välja, çello

 

“Bach ve Baltık Bestecileri”

Peteris Vasks

Musique de Soir

(*1946, Letonya)

Org, viyolonsel

Arvo Pärt

Salve Regina

(*1935, Estonya)

Koro, org

Einojuhani Rautavaara 

Suite de Lorca

(1928-2016, Finlandiya)

Koro

Bach       

Sinfonia BWV 156 (cello, org)

(*1935, Estonya)

Org, viyolonsel

J. S.  Bach

Singet dem Herrn, BWV 225

(1685-1750, Almanya)

Koro, org, viyolonsel

Arvo Pärt

Da Pacem

(*1935, Estonya)

Koro


1988 yılından beri Türkiye’nin önde gelen profesyonel topluluklarından biri olan ve  Hikmet Şimşek tarafından kurulan Devlet Çoksesli Korosu, Walter Strauss, Ahter Destan, İbrahim Yazıcı ve Cemi’i Can Deliorman’la çalışmış, birçok değerli orkestra şefiyle konserler vermiştir. Devlet Çoksesli Korosu, 2017-2018 sezonundan itibaren Burak Onur Erdem ile çalışmalarını sürdürmektedir.

Almanya’nın 8 kez  “Jugendmusiziert” ödülü ile Avrupa’nın bir çok yarışmasında ödül ve derece sahibi günümüzün en önemli  org sanatçılarından Christian Dengk  ve Estonya’nın değerli çello sanatçılarından Talin Barok Orkestrası sanat yönetmeni ve lideri çellist Egmont Välj “Bach ve Baltık Bestecileri “ temalı bu konserde gecenin solistleri..


Org, viyolonsel ve koroyu bir araya getiren bu çok özel konserde Bach'a ait kadim eserlerden Singet dem Herrn (BWV 225) moteti, Estonyalı besteci Arvo Pärt'in minimalist müziğiyle çevrelenerek sunuluyor. Finlandiyalı besteci Rautavaara ve Letonyalı besteci Vasks'ın eserleriyle insan sesinin ve org-viyolonsel uyumunun farklı renkleriyle zenginleşen ve Bach & Baltık bestecileri konseri 36. Festivale özel bir program 

 

Desteği ile :      

 

cokseslikoro.gov.tr

Galeri

Burak Onur Erdem, şef